Šiuo metu esanti situacija paskolų rinkoje rodo, jog kuo toliau tuo labiau griežtėja reikalavimai paskolos gavėjams ir taip jų teikėjams. Paskolos gavėjams yra skiriama nemažai dėmesio ir reikalaujama tam tikrų dalykų, kurie galėtų užtikrinti saugų ir laiku atsiskaitomą paskolos grąžinimo procesą. To jų reikalaujau ne kas kitas, o paprasčiausiai kredito davėjai. Šitaip jie stengiasi išvengti galimų pasekmių, kurios atsiranda paskolinus nemokiam ir visiškai neatsakingam asmeniui. Tokios pasekmės dažniausiai pasireiškia papildomų išlaidų patyrimu siekiant išieškoti kredito sumą iš skolininko teisiniais keliais. Kreditų teikėjų veiklą itin akylai stebi tam tikros priežiūros institucijos, kurios įtakoja minėtų paskolų teikėjų keliamus reikalavimus skolininkams. Šis straipsnis nori pabrėžti tam tikrus asmenis, kuriems paskola negali būti suteikta įstatymų numatyta tvarka ar dėl neatitinkančių kreditorių reikalavimų.

Nepilnamečiai asmenys ko gero ir ateityje neturės teisės gauti paskolos iš banko ar tiesiog greito kreditą internetu teikiančių bendrovių. Nepilnamečiams piliečiams skolinti pinigus draudžia Lietuvos įstatymai, tad įprasta, kad paskolų teikėjai privalo jų laikytis, o ir patys jie tai akcentuoja savo interneto svetainėse.

Kad kreditas būtų suteiktas teisėtai, paskolų davėjai privalo tikrinti viešose duomenų bazėse savo kliento veiksnumą. Vartojimo kredito įstatymas draudžia teikti kreditus asmenims, kurių veiksnumas yra apribotas teismo tvarka ar tiems, kurie yra pripažinti visiškai neveiksniais.

Bedarbių katino dienos seniai pasibaigė – šiuo metu jiems teikti kreditus yra draudžiama. Šis draudimas yra gana suprantamas, nes juk logiška, kad bedarbiai neturi jokio pajamų šaltinio, tad savaime suprantama, jog jie neturės iš ko grąžinti pasiskolintų pinigų, o skolinimasis būtent iš šių bendrovių neretai juos įvaro į dar didesnes skolas.

Skolų administravimo informacinėje sistemoje esantys piliečiai vargu ar apskritai kada gali tikėtis gauti paskolą, nes patekus į šią duomenų bazę, iš jos išnykti yra gana sunku. Tai elementariausia vieša skolininkų duomenų bazė, kurioje talpinami asmenų duomenys, kurie nevykdo savo finansinių įsipareigojimų paslaugų teikėjams, tad nenuostabu, kad niekas nenori jiems skolinti pinigų jeigu yra didelė tikimybė, kad ir vėl bus neatsiskaityta už paslaugas, o šiuo atveju – suteiką kreditą.

Per mažas pajamas gaunantys piliečiai turėtų susirūpinti, nes įstatymai pradėjo labiau reguliuoti kreditų išdavimo tvarką tiems, kurių pajamos yra ties rizikos riba kai kasdienės išlaidos tampa beveik identiškos pajamų sumai. Dėl šios priežasties, įstatymai numato draudimą skolinti tiems, kurie kredito įmokoms skiria daugiau negu 40 procentų gaunamų pajmų.