Esant sunkioje finansinėje situacijoje, neretai “paskutiniu šiaudu” tampa bandymas gauti greitą kreditą. Kaip bebūtų – toks skolinimasis dažnai priverčia asmenis susikomplikuoti ir taip jau nepavydėtiną padėtį. Bandant spręsti savo materialines problemas skolnantis, dažnai į tas skolas yra įklimpstama dar giliau, o išlipti iš jų darosi beveik nebeįmanoma. Svarbiausia tokioje situacijoje yra aplinkybių įvertinimas ir gebėjimas įžvelgti progą viską pasukti reikiama linkme. Šiame straipsnyje norėtume patarti ką reikėtų daryti esant gerokai prasiskolinus ir kaip lengviau išsikapstyti iš skolų.

Nemažai žmonių savo namuose nepastebi, jog jie turi daiktų, kurių visiškai nebenaudoja ir jie visitiek yra laikomi be jokios prasmės. Parduokite nereikalingus daiktus, kuriuos tikriausiai jau niekada nebenaudosite. Tokie daiktai gali kažkam pasitarnauti, todėl surinkite viską ko jau ilgą laiką net nejudinote ir parduokite juos specializuotuose skelbimų portaluose. Tokiu atveju jūs gausite papildomų pajamų, kuriomis galėsite padengti dalį paskolos ar prasitęsti paskolos grąžinimo terminą kuriam laikui. Atsiradus ilgesniam paskolos terminui, galite jau galvoti iš kur gauti dar papildomų pajamų.

Skolas grąžinkite ta tvarka, kurioms yra taikomos didžiausios palūkanos. Tokiu atveju jūs sumažinsite savo išlaidas, nes grąžinimas anksčiau laiko įpareigoja kredito teikėjus perskaičiuoti nustatytas palūkanas proporcingai jūsų naudojimosi kreditu laikotarpiu.

Tikriausiai nustebsite, bet galbūt jūs turite tokių paslaugų, kurioms kas mėnesį išleidžiate tam tikrą sumą pinigų, o tomis paslaugomis naudojatės retai. Atsisakykite tokių paslaugų kaip: sporto klubas – sportuoti galite ir namie ar kieme, o jei tam yra būtinybė, tai geriau mokėkite vienkartinius mokesčius, o ne abonementinius, nes ko gero vistiek nesilankote juose tiek kiek galite. Taip pat peržvelkite savo kabelinės televizijos ar interneto paslaugų kainas. Jeigu jūs turite kabelinę televiziją, kuri rodo daugybę kanalų, bet jūs žiūritė tik kelis, galbūt vertėtų susimąstyti apie plano pakeitimą? Pakeitus planą, jums kas mėnesį liks didesnė pajamų suma, kurią galėsite skirti kredito įmokoms atlikti. Tas pats yra ir su internetu – jeigu jums nėra reikalingas spartus internetas, tai kam jums tokio reikia? Pakeiskite interneto planą į lėtesnį ir mokėkite mažesnes mėnesio įmokas, o tokiu atveju vėl jums liks pinigų mokėti skoloms.

Kartais asmenys retai kada susimąsto apie paskolos refinansavimo galimybes, todėl esant sunkioje padėtyje yra rekomenduotina pasidomėti šia galimybe, nes tokiu atveju jūs galite sutaupyti nemažai pinigų.