Ieškant paskolos patraukliausiomis sąlygomis, dažnai susiduriama su skirtingais paskolų davėjų reikalavimais, o taip pat ir jų teikiamų paskolų sąlygomis. Vieni jų gali pasiūlyti ilgą kredito grąžinimo terminą, kurio negalėtų pasiūlyti kiti, tarkim greito kredito bendrovės. Tarp skirtingų sąlygų dažnai matomas akivaizdus skirtumas tarp metinės palūkanų normos, nes jos ne visur yra vienodos. Palūkanų normą nustato pats paskolos teikėjas atsižvelgdamas į galiojančius tesės aktus bei esamą visos bendrovės finansinę situaciją, nes galima matyti, kad tik stipriausi finansų rinkos dalyviai gali pateikti klientui tokį pasiūlymą, kokio būtų sunku atsisakyti. Šiame straipsnyje kalbėsime ne apie skirtumus tarp paskolos teikėjų, bet apie tai kas lemia paskolos sąlgygas Lietuvoje.

Kredito terminas gali įtakoti metinę palūkanų normą. Tikriausiai ir patys esate pastebėję, kad kuo ilgenio laikotarpio norite, tuo mažesnę metinę palūkanų normą nustato finansų įstaiga iš kurios norite gauti paskolą. Taip buvo visada, nes juk patys suprantate kaip atrodytų paskolos palūkanos jei jos būtų taikomos pagal aukščiausius procentus. Dėl šios priežasties paskolų teikėjai yra linkę nuleisti palūkanų normą, kad grąžinama paskolos suma atrodytų kuo mažesnė.

Jūsų amžius gali įtakoti siūlomą paskolos terminą. Paprasčiausiai yra akivaizdu, kad joks kredito teikėjas, nesuteiks būsto paskolos asmeniui tarkim 50 metų laikotarpiui jeigu jis tuo metu yra 60 metų amžiaus. Tai yra elementariausia ir visai pagrįsta sąlygos kėlimo priežastis. Tas pats galioja ir jauniems asmenims – joks kreditorius nesuteiks būsto paskolos 19-mečiui, jeigu jis prieš tai yra dirbęs tik vienerius metus, nes šiuo metu paskolų teikėjai nori, kad asmuo būtų išdirbęs kur kas ilgesnį laikotarpį.

Paskolos palūkanoms įtakos gali turėti ir valiuta. Jeigu jūs paskolos prašote eurais, tai didelė tikimybė, kad paskolos palūkanos jums bus taikomos mažesnės, nes tokiais atvejais galima daryti išvadą, kad stabilesnė valiuta gali padidinti skolinimosi galimybes.

Gaunamos pastovios pajamos turi įtakos jums siūlomai paksolos sumai. Savaime suprantama, kad bankas jums gali pasiūlyti didesnę sumą nei norite jeigu jūs gaunate dideles pastovias pajamas ir aišku gali būti atvirkščiai – jums gali pasiūlyti mažesnę sumą jeigu pajamos yra per mažos.

Šeimos statusą turintiems asmenims reikėtų žinoti tai, kad jų pajamos nėra skaičiuojamos atsižvelgiant į paskolos prašančio asmens pajamas. Bankas atsižvelgs į jūsų šeimos sudėtį ir tuo pačiu išnagrinės jūsų galimas patirtas išlaidas, kad nustatytų kokios jūsų šeimos pajamos gali būti skirtos paskolos įmokoms mokėti.