Ieškantys kredito ar jau esantys paskolų teikėjų klientų sąrašę tikriausiai nesuvokia, kad prieš vykdant sandorį yra tikrinami kai kurie klientų duomenys, apie kuriuos patys asmenys nelabai žino ar net nepamena. Kiekvienas kredito teikėjas stengiasi visą situaciją įvertinti nešališkai, todėl tikrinami duomenis leidžia jiems nuspręsti ar asmuo yra patikimas ar ne ir kokia galima tikimybė, jog jis savo finansinių įsipareigojimų nesugebės įvykdyti. Dažniausiai tikrinami duomenys ne tik kredito teikėjų tarpe, bet ir kitų paslaugų teikėjų yra kredito istorija. Tikriausiai patys nelabai suprasite ką sąko būtent joje pateikti duomenys, todėl norėtume šiame straipsnyje aprašyti kas atsispindi šiame jūsų įraše, kurį stebi paslaugų teikėjai.

Kredito istorija gali rodyti jūs visus piniginus sandorius su kitais paslaugų teikėjais. Pradedant nuo kredito teikėjų – kredito istorijoje yra matomas kiekvienas jūsų skolinimasis, todėl šią informaciją analizuodami specialistai daro išvadas apie jūsų finansinį stabilumą. Tai reiškia, kad kiekvienas paskolos teikėjas, su kuriuo esate kažkada turėję reikalų, ir jiem pasibaigus, jūs būnate įrašytas toje istorijoje. Kredito teikėjai gali įrašyti ir situaciją kaip klostėsi visas jūsų įsipareigojimų vykdymas t.y. jeigu jūs vėlavote mokėti paskolos įmoką, paskolos teikėjas galėjo tai įrašyti kredito istorijoje. Jeigu jūs apskritai negrąžinote paskolos, tai užtenka vienintelio šio įrašo ir tokiu atveju finansinių paslaugų galite nebesitikėti gana ilgą laiką kol nebūsite įvykdę savo įsipareigojimų visiškai.

Kredito istoriją taip pat gali pildyti ir įvairių paslaugų teikėjai. Vien pavadinimas nesako, jog šią jūsų istoriją gali pildyti tik kredito teikėjai. Jeigu jūs buvo užsisakę paslaugų išsimokėtinai, pavyzdžiui turite užsisakę kabelinę televiziją ar internetą, tai ši informacija taip pat gali atsispindėti kredito istorijoje. Taip pat vertėtų pastebėti tai, kad jeigu už tas paslaugas galbūt kažkada pavėlavote mokėti, tai ta situacija gali būti matoma taip pat, o tai tikrai neprideda jums gero įvaizdžio.

Valstybinės institucijos tokios kaip Sodra ar valstybinė mokesčių inspekcija, taip pat gali prisidėti prie jūsų kredito istorijos pildymo. Jeigu jūs kažkada tapote skolingas šioms institucijoms, tai gal matytis ir jūsų kredito istorijoje. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu neatsiskaityta už šių institucijų teikiamas paslaugas tai jūs patenkate į viešąjį skolininkų saršą, o apie pačias paslaugas yra užsimenama kredito istorijoje t.y. kiek išleidžiama tam pinigų, o kad būtų aiškiau, kokias paslaugas gali teikti, kad ir VMi, tai paprasčiausiai – licenzijų suteikimas, verslo liudijimų išdavimas ir t.t. už kuriuos reikia mokėti tam tikru laiku.