Skolinimosi procesas dažnai tampa nesuprantamas asmenims, kurie negauna kredito nors ir turi nuolatinį pajamų šaltinį. Ši situacija pasitaiko gana dažnai, tačiau vieno paaiškinimo neužtektų, nes kiekvieno asmens situacija yra skirtinga. Vieni pajamas gauna dirbdami papildomus ir vienkartinius darbus, o jos nėra laikomos nuolatinėmis, o juk svarbiausias akcentas, kurį mini kredito teikėjai ir yra, kad asmuo turi gauti pastovias pajams, kurias kreditoriai galėtų matyti viešose duomenų bazėse. Dažnai kredito ieško ir tie, kurie gauna pajamas, tačiau jų nedeklaruoja ir nemoka mokesčių, tad vienintelis suprantamas paaiškinimas – niekas nemato ar jūs iš tiesų jas gaunate. Tiesiog dirbantiems nelegaliais būdais neturėtų kilti klausimų, kodėl kreditai jiems nėra suteikiami. Tačiau šis straipsnis yra apie tuos, kurie negali gauti paskolos, nors veiklą vykdo legaliai t.y. čia norėtume akcentuoti tuos, kurie užsiima individualia veikla, tačiau jiems vistek yra suteikiamas neigiamas atsakymas. Norėtume paaiškinti kodėl taip yra ir ką daryti, kad ateityje šios problemos nebebūtų.

Dirbantys pagal individualią veiklą, turi žinoti, kad paskolos yra suteikiamos tik tiems, kurie gauna pastovias pajamas ir jos yra matomos Sodros duomenų bazėje. Mokėdami valstybinį socialinį draudimą, individualią veiklą vykdantys asmenys šias įmokas moka kartą per metus ir būtent tai pakiša koją dėl paskolos gavimo. Sodra nemato jūs paskutinių mėnesio įmokų už socialinį draudimą, todėl galima daryti išvadą, jog pastovių pajamų negaunate. Norėdami, kad viskas vyktų sklandžiai, valstybinio socialinio draudimo įmokas mokėkite kiekvieną mėnesį avansu, nes tik tokiu atveju jūs galėsite įrodyti, jog gaunate pajamas kiekvieną mėnesį. Tai daryti galima teisiškai ir net pati Sodra tai mini savo interneto puslapyje.

Žinoma, jeigu pateikus metinę pajamų deklaraciją, jūs nesumokate priklausančių mokesčių už individualią veiklą, tai šios institucijos jus gali įtraukti į skolininkų sąrašą, kurį mato paskolos teikėjas. Tad sumokėkite visus mokesčius ir kredito teikėjui nekils abejonių dėl jūsų patikimumo.

Jeigu vistiek negaunte paskolos vykdydami individualią veiklą ir pasinaudoję aukščiau minėtais patarimais, tai gali reikšti tik vieną – kreditai ne visur yra teikiami tiems, kurie tik vykdo individualią veiklą.

Būtina žinoti ir tai, kad neretai nepakankamas pajamų iš individualios veiklos gavimas gali pakišti koją siekiant paskolos internetu, todėl apsvarstykite galimybę padidinti veiklos apimtis ir tokiu atveju galbūt padidinsite šansus gauti kreditą reikiamu metu.