Kredito reitingas yra vienas aktualiausių faktorių paskolos teikėjui, nes juo remiantis kreditorius stengiasi objektyviai įvertinti kliento mokumą. Kiekvienas klientas, nesvarbu ar jau susidūręs su paskolomis ar ne, privalo žinoti kaip išlaikyti nepriekaištingą finansinę reputaciją, nes tik nuo to priklauso ar ateityje su juo bus galima turėti kokių nors finansinių reikalų. Kalbant apie paskolų teikėjus, jie visada naudojasi viešai pateikiama informacija apie klientus, todėl nenuostabu, kad kredito reitingas yra vienas svarbiausių kriterijų įvertinant ar paskolos prašantis asmuo yra pajėgus susitvarkyti su savo finansais. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums išvengti kredito reitingo smukimo.

Neapgalvotas dažnas skolinimasis gali pabloginti jūsų esamą situacija, todėl yra rekomenduotina skolintis tik tada kai to tikrai reikia, o ne tada kai norite patenkinti savo poreikius, kurie galbūt nėra jau tokie svarbūs. Dažnas skolinimasis gali pakenkti jūsų kredito reitingui todėl, nes bus galima manyti, kad jums sunku išsilaikyti nesiskolinus, o tai yra išties gan blogas ženklas.

Didelių sumų skolinimasis neretai trikdo ir pačius kredito teikėjus, nes neretais atvejais asmenys skolinasi tokias sumas, kokių jiems ištikro net nereikia. Todėl paskolų teikėjai gali daryti išvadą, kad jūs kažką slepiate ir gauta paskola bus panaudota ne pagal tą paskirtį kurią minėjote, o jei čia bus įžvelgiamas melas, tai ko gero, jūs tos paskolos ir negausite. Nesvarbu, kad skolinatės retai, tačiau didelių sumų grąžinimas užtrunka kur kas ilgiau negu grąžinant smulkų vartojimo kreditą. Dėl šios priežasties, jūsų kredito reitingas išlieka kažkiek smuktelėjęs tol, kol neįvykdote savo įsipareigojimų visiškai, todėl tai gali pakišti koją skolinantis sekantį kartą.

Neretai žmonės perka tam tikras paslaugas lizingo būdu, tačiau nesusimąsto, jog tai darydami jie gali smarkiai mušti savo kredito reitingą žemyn. Taip yra todėl, kad lizingo paslaugos įeina į tą sferą, kurioje yra sumuojamos ne tik kredito paslaugos, bet ir kitos, išsimokėtinai atsiskaitomos paslaugos. Tai reiškia, kad jeigu jūs turite nemažai paslaugų užsisakę lizingo būdu, tai kredito reitingas bus žemas ir ko gero kreditas jums nebus suteiktas. Atsisakykite nereikalingų paslaugų ar pakeiskite planus į pigesnius ir taip kilstelėsite savo skolinimosi galimybes.

Neatsiskaitymas už komunalines paslaugas taip pat gali pakenkti jūsų kredito reitingui. Būtina žinoti, kad neatsiskaičius už minėtas paslaugas, jūsų finansinė reputacija taip pat gali smukti žemyn ir tai gali matytis kredito reitinge. Būtina pabrėžti ir tai, kad skolos valstybei (Sodrai ar VMI) taip pat gali sumažinti jūsų kredito reitingą, todėl patartina pirmiausia atsiskaityti su valstybinėmis institucijomis.