Prieš skolinantis, visi asmenys privalo adekvačiai vertinti savo esamą finansinę padėti tam, kad galėtų nuspręsti galimus scenarijus, kurie gali susiklostyti gavus kreditą internetu ar imant paskolą iš banko ar kito paskolos teikėjo. Savo finansų ivertinimas yra pirmasis žingsnis, kurį turi padaryti kiekvienas asmuo norintis gauti paskolą. To reikia būtent tam, kad galėtume suprasti ar jūs esate tinkamas vykdyti savo įsipareigojimus ir ar galite prisiimti naujų. Šiame straipsnyje norėtume patarti kaip reikėtų įvertinti savo finansinę padėti prieš imant paskolą.

Kruopščiai skaičiuokite savo gaunamas nuolatines pajamas. Tai daryti yra būtina, nes tik įvertinus savo galimybes, galite daryti sprendimus, kurie reikalingi paskolai gauti. Pajamų sekimas jums padės suprasti dėl kokių faktorių jos gali kisti.

Papildomų pajamų gavimo stebėjimas yra reikalingas tam, kad galėtumėte įvertinti galimybę paskolos įmokas mokėti iš netikėtai gaunamų pinigų. Papildomų pajamų apskaičiavimas turėtų būti matomas kiekvieną mėnesį ir tokiu būdu galite nustatyti kiek vidutiniškai jūs gaunate pinigų iš kitų šaltinių. Papildomos pajamos neturėtų būti sumuojamos, nes jūs nesate garantuotas, kad tokias gausite nuolatos. Papildomų pajamų šaltinis gali ir pranykti dėl nenumatytų atvejų, todėl būtina skaičiuoti tik jų vidurkį arba visai jų neskaičiuoti prie bendros pajamų sumos.

Išlaidų sekimas leis jums apžvelgti esamą situaciją dėl mėnesinio biudžeto planavimo. Iš pajamų atimant išlaidas jūs žinosite kokia suma jums lieka. Būtina skaičiuoti visas pragyvenimo išlaidas, kurias patiriate vidutiniškai kiekvieną mėnesį. Tokiu būdu jūs galite ir planuoti išlaidų mažinimo scenarijų ir nuspręsti ko jums tikrai nereikia – tai leis jums padidinti liekamą pajamų sumą.

Nuolatinis pajamų šaltinis dažniausiai yra oficialus darbas. Iš jo dažniausiai ir gaunami visi pinigai, kuriais yra apmokamos visos sąskaitos. Privalote numatyti tikimybę prarasti darbą. Kiekvienas dirbantis asmuo gali matyti viešą savo darbovietės statistiką, o iš jos galite spręsti ar yra tikimybė, jog jūsų darbovietė bankrutuos ar ne. Sekite naujienas, nes ne visada darbą galima prarasti dėl įmonės bankroto – etatų mažinimas gali būti viena iš darbo netekimo priežasčių, o tokiu atveju jūs netenkate ir savo nuolatinio pajamų šaltinio, iš kurio mokate paskolos įmokas.

Imdami būsto paskolą, asmenys retai kada susimąsto apie didesnes išlaidas vaikų auginimo stadijoje. Jeigu jūs planuojate imti didelę paskolą tai pažvelkite į ateitį – jeigu po poros metų jūs ketina išleisti vaiką į mokyklą, tai kasdienės išlaidos gerokai pakils.

Būtina numatyti įvairius scenarijus, todėl siūlome apžvelgti net ir menkiausias tikimybes dėl pajamų sumažėjimo ar išlaidų padidėjimo, kad ateityje nebūtų problemų grąžinant paskolą.