Renkantis tinkamiausią finansinės pagalbos šaltinį neretai yra daug dėmesio skiriama kreditoriaus paieškai. Dauguma situacijų yra skirtingos, todėl nuspręsti yra gana sunku, o patarti – tuo labiau. Kaip bebūtų, Lietuvoje skolintojų yra daug ir visus juos galime aptikti vartojimo kredito davėjų sąraše, tačiau ne visada yra reikalingas tokio tipo kreditas, o čia ir iškyla didžiausia bėda – dažnai prireikia sumos, kurios negali paskolinti greitųjų kreditų bendrovės. Tokiais atvejais yra rekomenduotina kreiptis į didesnius paskolų teikėjus – komercinius bankus ar kredito unijas. Būtina žinoti, kad kiekvienas kredito teikėjas turi savų niuansų, o šiame straipsnyje ir norėtume apibendrinti skirtumus tarp kredito unijų ir greito kredito teikėjų.

Retas atvejis kai kredito unija suteikia paskolą internetu, o jei žvelgsime plačiau – kol kas nei viena kredito unija tokios paslaugos nesuteikia. Kredito unijos veikia kooperatiniais principais, todėl norint tapti jos nariu – būtina užpildyti prašymą. Taip pat yra ir nemažai niuansų norintiems tapti nariais, pavyzdžiui – gyvenamoji vieta. Greito kredito bendrovės kreditus suteikia žaibiškai, o svarbiausia – pasiskolinti galima internetu ir teireikia sugaišti vos kelioliką minučių.

Kredito unijos ir greito kredito teikėjai skiriasi ir tuo, kad jų skolinamos sumos yra skirtingos. Dažniausiai kreditus internetu teikiančios bendrovės, neskolina didelių sumų, todėl neretai tenka kreiptis į banką ar kur kitur, tačiau kredito unijos gali suteikti ne tik vartojimo paskolą fiziniams asmenims, bet ir stambesnias paskolas tarkim ūkininkams ar verslininkams, todėl galime matyti skirtumą tarp šių kreditorių skolinamų sumų.

Greito kredito bendrovės dažniausiai pinigus skolina tik fiziniams asmenims, tačiau kredito unijos, kaip ir komerciniai bankai, savo paslaugas teikia ne tik paprastiems žmonėms, bet ir juridiniams asmenims t.y. įmonėms. Taip pat unijų paslaugomis gali naudotis bendruomenės, religinės asociacijos ir kt.

Štai tokie keli esminiai skirtumai tarp šių paskolų teikėjų,