Pasitaikė atvejis, kad jūsų paskolos teikėju tapo kredito unija? Iš dalies šis pasirinkimas yra gana neblogas jei kalbėsime apie paskolų palūkanas, kurias taiko būtent kredito unijos, nes jos gali pasigirti itin lanksčiomis sąlygomis klientų atžvilgiu. Kredito unijos dažniausiai suteikia paskolas kur kas žemesnėmis palūkanomis nei kiti kredito teikėjai, tačiau paskolą gauti būtent iš jų – nelengva. Būtina žinoti tai, kad kredito unija yra lygiai toks pats skolintojas, kuriam galioja visi teisės aktai, kurie reglamentuoja pinigų skolinimo procesą tarp kliento ir paslaugų teikėjo. Tai reiškia, kad kredito unijos yra įsipareigojusios sąžiningai vertinti kliento mokumą, kuris nustatomas remiantis kliento mokumo įvertinimo kriterijais. Svarbu nepamiršti, kad šie kreditoriai turi tokias pat teisės kaip ir kiti – negrąžinus paskolos, klientas gali būti laikomas nemokiu asmeniu, o tokiu atveju jam gręsia ir teisiniės pasekmės. Šiame straipsnyje, galime apžvelgti kredito unijos veiksmus, kurių būtų imtasi jei klientas negrąžintų kredito reikiamu laiku.

Skolininko paskelbimas viešoje skolininkų duomenų bazėje yra vienas svarbiausių paskolų teikėjų žingsnių. Negrąžinus laiku skolos, kredito unija gali jus įtraukti į šią duomenų bazę, o tokiu atveju, jūs jau būtumėte žinomas kai nesugebantis vykdyti savo įsipareigojimų asmuo. Tai reikštų tik vieną – jūs galite nebegauti naujų paslaugų lizingo būdu, o apie kitas paskolas ar smulkius kreditus galite tik pasvajoti.

Skolos išieškojimas yra dažniausias žingsnis tarp visų kreditorių, tad nenustebkite, jeigu kredito unija pateiks ieškinį teismui dėl skolos priteisimo. Žinoma pirmiausia gali būti vykdomas iki teisminis skolos išieškojimas, tačiau didelė tikimybė, kad jeigu jis nepadės, tai teismo procesas tikrai įvyks, kuris nebus jums į naudą.

Prieš skolindamiesi būtinai apgalvokite galimą scenarijų, nes nesvarbu kokį teisnį statusą turi kredito teikėjas – pasekmės gali būti itin skaudžios.