Lietuvoje vis dažniau pasitaiko atvejų kai reikiamos sumos negali gauti norintys pasiskolinti internetu ar tiesiog komerciniuose bankuose, todėl kredito unijos vis sparčiau pritraukia naujus narius. Tapus kredito unijos nariu, jums gali būti pasiūlytas ne tik kreditas ar kitos rūšies paskola, bet ir visai kitos finansinės paslaugos. Kaip bebūtų, nemažai daliai žmonių, kredito unija asiocijuojasi su pinigų skolinimu, todėl šiame straipsnyje ir aprašyme procesąp kaip reikėtų gauti paskolą iš kredito unijos.

Pirmasis žingsnis – turite atrasti kredito uniją, kuri veiklą vykdytų jūsų svivaldybėje, nes tik tokiu atveju galėsite tapti jos nariu. Būtina žinoti, kad jeigu jūsų pasirinkta kredito unija nėra registruota jūsų savivaldybėje ir veiklą vykdo visai kitame mieste, tai ko gero jūs ir negalėsite tapti jos nariu.

Sekantis žingsnis – narystė. Norint tapti kredito unijos nariu būtina atvykti į artimiausią jos kasą ir užpildyti reikiamus dokumentus, kad būtumėte įregistruotas jos asocijuotu nariu. Būtina pabrėžti ir tai, kad registracijos metu, jums teks atsidaryti pajinę sąskaitą ir į ją įnešti reikiamą sumą pinigų. Tik nesusiklaidinkite – tuos pinigus jūs galėsite panaudoti savo reikmėms. Paprasčiausiai toks yra procesas kai norima tapti kredito unijos nariu.

Na ir galiausiai – išsirinkę norimą paslaugą, o šiuo atveju – paskolą, apžvelkite jums siūlomas palūkanas bei sąlygas. Dažniausiai kredito unijos gali suteikti ilgalaikes paskolas įvairiems terminams. Būtina atkreipti dėmesį – jeigu jums reikalinga ūkininko paskola, tai tokiu atveju su savimi turite turėti ir ūkininko pažymėjimą.

Kredito unijos gali pasiūlyti įvarių paskolų rūšių, tačiau viskas priklauso nuo pačios unijos, nes ne visos skolina bet kokiems atvejams.

Žinoma, jeigu norite paskolos, tai turite žinoti, kad jums galioja tos pačios sąlygos kaip ir bandant skolintis iš kitų kredito teikėjų – turite būti švarios finansinės reputacijos bei gauti nuolatines pajamas.