Kredito unija – vis dažniau pasirenkamas paskolos teikėjas Lietuvoje. Taip yra todėl, kad laikui bėgant jų veikla sparčiai plečiasi ir didėjantis narių skaičius leidžia pasiūlyti klientams vis patrauklesnes sąlygas, kurių atsisakyti būtų gana sunku. Kaip bebūtų – kredito unijos savo veiklą reglamentuoja ir vidiniais įstatais, o jų veikla yra kontroliuojama ir įstatymų. Dirbdamos partnerystės ir kooperatiniais principais, jos savo paslaugas gali pasiūlyti tik tam tikrai žmonių grupei. Čia norėtume apžvelgti kam kredito unijos gali suteikti paskolą ir kam ne.
Kredito unijų nariai gali naudotis visomis jų teikiamomis paslaugomis, tačiau tais nariais gali tap ne kiekvienas panorėjęs. Susidomėjus viena ar kita kredito unija, būtina sužinoti narystės sąlygas, kurios dažniausiai yra nurodomos interneto svetainėje. Būtina žinoti, kad viena svabiausių sąlygų yra nuolatinė gyvenamoji vieta tam tikroje teritorijoje. Tai reiškia, kad jeigu jūs esate iš kito miesto, tai kreiptis į kito miesto kredito uniją būtų beprasmiška, nes jos paslaugas teikia tik toje savivaldybėje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, tad paskola tokiu atveju net nebūtų suteikta.
Kredito unijų veiklą reglamentuoja ne tik vartojimo kredito įstatymas (jei kalbama apie paskolas), bet ir kredito unijų įstatymas. Reminatis galiojančiais teisės aktais, kredito unijos, kaip ir visi paskolų teikėjai, paskolas gali teikti tik tiems asmenims, kurie atitinka mokumo vertinimo kriterijus. Tai reiškia, kad jeigu jūs esate prasiskolinęs asmuo, tai paskolos jums tikrai nesuteiks.
Kalbant apie kliento mokumą, būtina žinoti, kad jeigu neuždirbate pakankamai, tai paskola jums taip pat nebus suteikta, nes tai prieštarauja vartojimo kredito įstatymui. Paprasčiausiai kredito unijos paskolas suteikia tik atsakingiems asmenims.
Apibendrinant, galima daryti išvadą, jog kredito unija paskolą suteiks tik tam asmeniui, kuris yra jos narys ir kuris atitinka mokumo vertinimo kriterijus.