Skolinimasis dažnai sukelia galvos skausmą kreditoriams, o vieni iš jų – kredito unijos. Šios paskolas teikia atsižvelgdamos į rinkos sąlygas bei galiojančius teisės aktus. Būtent dėl to, jos yra įpareigotos imtis tam tikrų saugumo priemonių nustatant blogiausią scenarijų – paskolos negrąžinimą. Paskolos niekada nebus vienodos, nes jos teikiamos įvariems tikslas, todėl jų rūšių yra ne viena ir ne dvi. Dėl to paskolų sumos dažnai įtakoja kredito suteikimo sąlygas, kurios taikomos pinigų norinčiam asmeniui. Kaip bebūtų – kredito unijos dažniausiais neapsiriboja tik viena sritimi, todėl dauguma jų teikia ne tik smulkius vartojimo kreditus, bet ir kitas – kur kas didesnes paskolas. Apie tai ir norėtume pakalbėti šiame straipsnyje ir apibendrinti kokias paskolas teikia būtent kredito unijos ir ko iš jų galima tikėtis.

Kaip jau minėta ankstesniuose straipsniuose – kredito unijos pasižymi itin žemomis paskolų palūkanomis, todėl jos traukia ne tik eilinius Lietuvos respublikos piliečius, bet susilaukia ir gan stambaus verslo atstovų dėmesio.

Verslo paskolos yra teikiamos daugumoje kredito unijų. Čia pinigai yra skolinami įprastiems verslo poreikiams patenkinti – apyvarinių lėšų didinimui, verslo pertvarkymui, jo steigimui ar atsinaujinimui.

Kredito unijose paskolą gali gauti ir ūkine veikla užsiimantys asmenys. Tai reiškia, kad ūkininkai gali skolintis būtent savo veiklai. Žinoma, pirmiausiai jiems tenka įrodyti, jog tokia veikla jie užsiima, o paprasčiausias to įrodymas yra ūkininko pažymėjimas.

Kreditai suteikiami ir eiliniams Lietuvos piliečiams, todėl norintys vartojimo paskolos taip pat gali rasti išeitį iš susiklosčiusios finansinės padėties.

Būtina pabrėžti tai, kad kredito unijos veiklą vykdo nustatyta tvarka, dauguma jų turi savo vidines taisykles, todėl ne visada atrasite kredito uniją, kuri teiktų visas minėtas paskolų rūšis. Norintys skolintis būtent iš jų, turėtų konkrečiai kreiptis į norimą kredito uniją dėl detalesnės informacijos.