Kai ateina metas skolintis, didžiausia problema kyla renkantis tinkamiausią kredito teikėją. Šiuo metu pasiūla yra itin didelė, tačiau dėl tam tikrų faktorių tenka priimti neeilinius sprendimus, kurie galbūt tampa nelabai naudingi. Ieškantys kredito dažniausiai svarsto kas jiems suteiktų paskolą geriausiomis sąlygomis, todėl neretai yra žvalgomasi į komercinius bankus Lietuvoje arba į jau veikiančias kredito unijas. Tikriausiai kai kurie galvoja, kad skirtumų tarp šių paskolų teikėjų nėra, tačiau situacija yra visai priešinga. Kaip bebūtų – kiekvienas kredito teikėjas vis kažkuo išsiskiria, todėl teigti, kad jie yra tokie patys ar jų teikiamos paslaugos yra identiškos – nekorektiška. Šiame straipsnyje norėtume patarti ką reikėtų rinktis tam tikrose finansinėse situacijose ir kas išties yra geriau.

Kredito unija jums gali pasiūlyti kur kas mažesnes paskolų palūkanas nei bet kuris komercinis bankas Lietuvoje. Žinoma, čia nėra kalbama apie visas unijas, o tik apie tas, kurios veikia ilgiausiai ir stabiliausiai. Dažniausiai jų siūlomos palūkanos gerokai pranoksta visus lūkesčius.

Terminuotų indėlių laikymas taip pat daugiau dėmesio nukreipia į kredito unijų veiklą. Čia jos taip pat gali pasiūlyti žymiai didesnę palūkanų normą nei bankai, todėl dar vienas pliusas tenka joms.

Paskolos su užstatu ne visose kredito unijose teikiamos. Kai kurios nesuteikia galimybės klientui įkeisti turtą kai tuo tarpu komerciniai bankai siūlo geresnes sąlygas, jei klientas turi užstatą. Žinoma yra ir tokių kredito unijų, kurios paskolas suteikia ir su turto įkeitimu, tačiau ne visos tai gali pasiūlyti.

Kas liečia paskolas – mes rekomenduojame gerai apsvarstyti skolinimosi galimybes būtent iš kredito unijų, nes jos, žvelgiant objektyviai, yra kur kas lankstesnės nei bet kuris kitas kredito teikėjas.