Kredito unijų skaičius Lietuvoje sparčiai auga. Šiuo metu yra analogiška situacija ir su greito kredito teikėjais. Esminis skirtumas yra tas, kad kredito unijos gali pasiūlyti kur kas ilgesnį teikiamų paslaugų sąrašą. Dėl šios priežasties, nemažai žmonių pradeda naudotis unijų paslaugomis, nes jos, laikui bėgant, sugeba klientui pasiūlyti tai, ko negali ir stipriausiai Lietuvos komerciniai bankai ar kitos finansinės institucijos. Šiame straipsnyje norėtume apžvelgti, kokias paslaugas teikia kredito unijos ir į kokį klientų ratą jos taikosi jau gana ilgą laiką.

Kredito unijos priima ir terminuotus ir kaupiamuosius indėlius. Būtina žinoti tai, kad terminuotieji indėliai yra draudžiami valstybės įstatymų numatyta tvarka t.y. kaip ir visur – iki 100 000 eurų indėliai yra apdrausti VĮ “Indėlių ir invesicijų draudimas”. Kredito unijos gali jums pasiūlyti itin aukštas indėlių palūkanas, todėl neretai verta susimąstyti ar nebūtų geriau savo indėlio iš banko perkelti į kokią kredito uniją.

Kaupiamiesiems indėliams yra atidaromos atskiros sąskaitos. Taip pat yra išduodamos ir mokėjimo kortelės, o savo asmeninius finansus galite tvarkyti prisijungę prie elektroninės bankininkystės, kuri suteikiama tapus kredito unijos nariu.

Valiutų keitimas taip pat dažnai matomas unijų teikiamų paslaugų sąraše, tačiau negalima teigti, jog šios paslaugos taip pat yra teikiamos kokybiškiau negu bankuose, nes dauguma finansų institucijų turi savo nustatytus įkainius, todėl siūlomas valiutos kursas ne visada bus vienodas.

Paskolos tikriausiai viena aktualiausių paslaugų, kurias teikia kredito unijos. Čia kreditai gali būti teikiami ir smulkiems poreikiams patenkinti ir net verslo finansavimui. Čia paskolas gali gauti ir ūkininkai, tačiau ne visur jos yra suteikiamos būtent jiems.

Mokėjimo kortelių išdavimas yra galimas ko gero kiekvienoje kredito unijoje, todėl nebūtina sąskaitos atidaryti kokiame nors komerciniame Lietuvos banke.

Paslaugų sąrašas gali būti dar ilgas, tačiau ties tuo ir sustosime, nes kiekviena finansų institucija yra skirtinga, todėl  tenka patiems ieškoti reikiamos informacijos apie konkrečią kredito uniją.