Kiekvienas kredito norintis asmuo neretai susimąsto kokie duomenys yra tikrinami paskolos gavimo metu. Tikrinti tam tikrus asmens duomenis, paskolų teikėjai yra įpareigoti įstatymų, todėl nėra jokio skirtumo kokį teisinį statusą turi kredito teikėjas. Kredito unija, kuri teikia paskolas, yra lygiai taip pat įpareigota tikrinti kliento duomenis kaip ir kiti kredito teikėjai. Kiekvienas paskolos davėjas turi būti įtrauktas į viešąjį vartojimo kredito davėjų sąrašą, todėl visi ten esantys, turi vienodus įsipareigojimus valstybei. Šiame straipsnyje norėtume akcentuoti, kokie asmeniniai duomenys yra tikrinami sudarant kredito sutartį su kredito unija.

Kliento mokumo įvertinimui kiekvienas kredito teikėjas, turi imtis atitinkamų veiksmų, kad sumažintų riziką paskolinti pinigų visiškai nemokiam asmeniui, tai galioja ir kredito unijoms. Norint sužinoti ar asmuo, kuriam reikia paskolos, yra pajėgus prisiimti naujus finansinius įsipareigojimus, kredito unija privalo tikrinti viešą informaciją Sodros duomenų bazėje. Joje yra matoma ar jis yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu bei valstybiniu socialiniu draudimu. Dažniausiai, jeigu ya matoma skola Sodrai, tai paskolos asmuo negauna, nes tai prieštarauja kliento mokumo vertinimo kriterijams, kuriais vadovaujasi ne tik kredito unijos.

Viešose duomenų bazėse kredito unijos ieško informacijos apie kliento veiksnumą. Tai reiškia, kad kredito unijos tikrina ar asmuo teismo tvarka nėra pripažintas neveiksniu ar jo veiksnumas nėra apribotams tam tikram laikotarpiui.

Viešuoju skolininkų sąrašu kredito unijos taip pat naudojasi. Tai reiškia, kad jeigu jūs kažkam kažkada neatsiskaitėte už paslaugas, tai galima atvejis, kad jūs toje duomenų bazėje egzistuojate. Jeigu jame esate, tai paskolos kredito unija tikrai nesuteiks.

Kredito reitingo ataskaita leidžia nuspręsti kredito unijoms ir kitiems paskolos teikėjams ar jūs esate pasiruošęs prisiimti naujus finansinius įsipareigojimus. Jeigu kredito reitingo lentelė rodys, jog kreditavimo rizika yra aukšta, tai ko gero paskolos negausite.

Žinoma yra ir daugiau tikrinamų duomenų, tačiau šiuos būtina žinoti labiausiai.