Vis dažniau kyla klausimų, kurie kelia abejonių apie kredito unijas. Daug žmonių mano, jog kredito unija tai paprasčiausia finansų institucija, kuri teikia tokias pat finansines paslaugas kaip ir bankai tik šiek tiek mažesniu mastu ir aukštesniais įkainiais. Kaip bebūtų – gandų pasitaiko visur, todėl nenuostabu, jog jie paliečia ir finansų sektorių. Savo ruožtu norėtume apibendrinti esminius požymius, kurie padės jums suprasti kredito unijų veiklą bei jų teikiamų paslaugų įkainių skirtumus.

Kredito unijos, skirtingai nei bankai ar kredito bendrovės, pinigus skolina tik savo nariams. Tai reiškia, kad norint gauti paskolą iš kredito unijos, būtina turėti nario statusą, kuris yra suteikiamas pasirašant sutartį ir atidarant pajinę sąskaitą. Norint tapti plnaverčiais unijos nariais, kredito unija nustato kokį pajo mokestį asmuo turi įsinešti į savo sąskaitą, o ta suma šiuo metu vyrauja nuo 100 iki 300lt. Nesupraskite klaidingai – šis mokestis nėra mokamas kažkam, šiuos pinigus jūs įsinešate į savo sąskaitą.

Kredito unijos taip pat pasižymi kooperatiniais ir bendradarbiavimo principais, nes visi unijos nariai, kurie susimoka pajinį mokestį, sudaro visą unijos kapitalą, kuris yra kontroliuojamas paskirtų asmenų.

Kredito unijos gali pasigirti ir tuo, kad dažniausiai jų teikiamų paskolų palūkanos yra kur kas mažesnes nei kur kitur. Taip pat kalbant apie indėlių priėmimą – jos taip pat siūlo patrauklesnes ir geresnes sąlygas.

Esminis bruožas, kurį turi kiekviena kredito unija – paslaugų teikimas asmenims, kurie gyvena tam tikrose teritorijose t.y. paskolos ir kitos paslaugos nėra teikiamos visiems Lietuvos piliečiams, o tik tiems, kurie gyvena nustatytoje savivaldybėje ar mieste. To mes tikrai nepamatytume komerciniuose bankuose ar greituosius kreditus teikiančiose bendrovėse.